Foto-“Art i ngrirë” në Liqenin e Pogradecit

25 Janar 2022, 09:51, Sociale CNA
Foto-“Art i ngrirë” në Liqenin e Pogradecit

Temperaturat e ulëta të këtyre ditëve kanë shënuar ngrica në shumë qytete të vendit.

Në liqenin e Pogradecit gjithçka tashmë është kthyer në akull dhe njëherësh në art.

Pranë liqenit janë formuar forma mbresëlënëse. Dallgët e Liqenit të cilat përplasen në breg janë kthyer në akull, duke dhuruar pamje fantastike.

Stalaktitet e krijuara nga temperaturat e ulëta, të ofrojnë një pmaje piktoreske dhe madhështore./CNA.al

Lajmet e fundit nga