Bien ndjeshëm temperaturat/ Vendi “mbërthehet” nga i ftohti

19 Janar 2022, 07:04, Sociale CNA
Bien ndjeshëm temperaturat/ Vendi “mbërthehet” nga i

Sot do të vijojë ndikimi i motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare, ku më të theksuara kthjellimet do jenë në zonat malore dhe luginat e lumenjve do kenë mjegull të dukshme.

Mesdita sjell zhvendosje të vranësirave drejt kufirit lindor duke lënë me kthjellime vijën bregdetare.

Sipas MeteoAlb  temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes por edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga ?7°C deri në 13°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verilindor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim të ulët.

Lajmet e fundit nga