Moti i keq përfshin vendin/ Këto zona do ‘goditen’ nga reshje shiu dhe dëbore

10 Janar 2022, 07:01, Sociale CNA
Moti i keq përfshin vendin/ Këto zona do ‘goditen’ nga

Vranësira dhe reshje të pakta shiu e dëbore karakterizojnë kushtet e motit në territorin shqiptar, ku më të dendura reshjet do të paraqiten në veri dhe qendër.

Orët vijuese, mbeten nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta në të gjithë territorin e vendit, situatë e cila do të vijojë deri mëngjesin e së martës.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 14°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verior dhe verilindor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga