Ulen temperaturat/ Dielli ia lë vendin shiut

6 Janar 2022, 07:42, Sociale CNA
Ulen temperaturat/ Dielli ia lë vendin shiut

Pjesa e paradites mbetet në ndikimin e kthjellimeve të shkurtra dhe vranësirave të shpeshta, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në zonat veriore dhe qendrore.

Parashikohet që orët në vijim të sjellin zhvillim të vranësirave duke rrezikuar shira ne pjesën më të madhe të vendit, por shirat do të jenë të përkohshëm, përjashtim bën zona juglindore e cila dominohet nga vranësira të dendura por pa reshje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 20°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Juglindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga