Foto-Përmbytet Durrësi/ Disa lagje nën ujë

27 Dhjetor 2021, 10:10, Sociale CNA
Foto-Përmbytet Durrësi/ Disa lagje nën ujë

Qyteti i Durrësit është zgjuar nën pushtetin e ujit. Pak orë shi dhe të gjitha rruget thuajse janë përmbytur, duke shkaktuar kështu problem në disa nga lagjet e qytetit.

Situata paraqitet më e rënduar në lagjen nr.18, te kryqëzimi pranë stadiumit ?Niko Dovana?, por edhe tek stacioni trenit.

Një situatë e tillë përsëritet në Durrës sa herë që bie shir, duke bërë kështu të pamundur lëvizjen e këmbësorëve por edhe të automjeteve./CNA.al

Lajmet e fundit nga