LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Do të udhëtoni drejt Dardhës?/ Bora dhe ngricat nuk do të jenë pengesë

13 Dhjetor 2021, 08:25, Sociale CNA
Video-Do të udhëtoni drejt Dardhës?/ Bora dhe ngricat nuk do

Nëse keni plan të udhëtoni drejt Dardhës, bora që ka mbuluar të gjithë juglindjen nuk do t? ju pengojnë.

Autoriteti Rrugor Shqiptar  njofton se gjatë natës është punuar me shpërndarjen e kripës për të shmangur ngricat  pasi temperaturat në zonat malore kanë qenë të ulëta dhe për zgjerimet anësore të rrugës

Qarkullimi kryhet normalisht në të gjitha akset.

Vetëm 20 km larg qytetit të Korçës, fshati Dardhë  ofron një tablo tërheqëse, një klimë të shëndetshme dhe ajër të pastër, për  këdo që e viziton atë.

Dardha si pikë turistike, në mënyrë të veçantë funksionon në periudhat dhjetor- janar-shkurt por edhe korrik-gusht-shtator, kur është fluksi më i madh i vizitorëve, numri i të cilëve varion nga 8 mijë deri në 10 mijë të tilllë cdo vit.

Është mikpritja, dashamirësia dhe miqësia e banorëve vendas që të bën fillimisht për vete.  Kudo që të shkosh në të gjitha familjet do të gjeni mikpritje dhe ngrohtësi./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga