LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shi dhe borë/ Mot i paqëndrueshëm në të gjithë vendin

30 Nëntor 2021, 07:16, Sociale CNA
Shi dhe borë/ Mot i paqëndrueshëm në të gjithë

Vendi ynë do të ndikohet nga masat ajrore të paqëndrueshme të cilat do të sjellin reshje në territor.

Pritet që ultësira perëndimore të ketë reshje shiu me intesitet të ulët. Ndërsa pjesa më e madhe e zonës malore do të vijojë të jetë në prezencën dëborës.

Por pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim gradual të motit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen ndieshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 13°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi verior- verilindor, për pasojë në brigjet detare do ë krijohet dallgëzim 5 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga