LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthjellime dhe vranësira/ Si do të jetë dita e sotme

20 Nëntor 2021, 06:59, Sociale CNA
Kthjellime dhe vranësira/ Si do të jetë dita e sotme

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga kthjellimet në bregdet dhe zonën e ulët, POR kalime të pakta vranësirash do të ketë në zonat malore. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës pritet që vranësirat e lehta të përfshijnë gjithë territorin, KU më të theksuara vranësirat do të jenë në Verilindje të Shqipëris.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes, POR MBETEN kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 22°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Juglindor duke krijuar dallgëzim 2 – 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga