LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bien lehtë temperaturat/ Dita e martë me vranësira dhe shi vetëm në Alpe

9 Nëntor 2021, 06:41, Sociale CNA

Sot, mbeten mbizotëruese kushtet e qëndrueshme atmosferike në të gjithë territorin. Pasditja  do të vijojë me kthjellime dhe kalime të lehta vranësirash në ultësirën perëndimore.

Por, në zonat malore vranësirat do të jenë më të dukshme duke rrezikuar në orët e vona të natës, shira të izoluar në Alpet e vendit tonë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior – Verilindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga