LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira dhe kthjellime/ Si pritet të jetë moti sot

7 Nëntor 2021, 06:53, Sociale CNA
Vranësira dhe kthjellime/ Si pritet të jetë moti sot

Sipas MeteoAlb: Paraditja do të jetë me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash, ku më të dukshme vranesirat priten në zonat veriore. Ndërsa në orët vijuese vranësirat do të shtohen përkohësisht në pjesën më të madhe të territorit.

POR parashikohet që mbrëmja ti dobësoj sërisht vranësirat duke ri-kthyer kthjellimet.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 27°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në det dallgëzim 2 – 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga