LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthjellime dhe rritje e temperaturave të ajrit/ Ja si do të jetë moti nesër

5 Nëntor 2021, 20:49, Sociale CNA
Kthjellime dhe rritje e temperaturave të ajrit/ Ja si do të jetë

Sipas MeteoAlb: Vlerat e larta Barike do të sjellë në territorin Shqiptar dominim të motit

të kthjellët gjatë paradites në një pjesë të mirë të vendit. Ndërsa në orët vijuse priten

kalime vranësirash, më të mundshme në skajin verior duke rrezikuar shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore

nga 9°C deri në 28°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor ? Juglindor duke sjell

në det dallgëzim 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga