LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëfimi tronditës: Profesori i kurseve në Tiranë ngacmonte seksualisht fëmijën

8 Nëntor 2021, 21:08, Sociale CNA

Psikologia Redina Sulstarova thotë se fëmijët janë të rrezikuar nëpër kurset e ndryshme që ata ndjekin.

Në studion e ?Quo Vadis? ka rrëfyer një rast tronditës sesi fëmijët bien pre e abuzimeve seksuale. Ajo tregoi se si një vajzë e vogël në Tiranë që ndiqte një kurs noti, ishte prekur në pjesët intime nga profesori i saj.

?Një nënë kishte çuar në kurs noti dhe profesori e kishte prekur në pjesëm intime dhe më pas kishte tentuar ta puthe në qafë, një një profesori me emër në Tiranë. Nëna ishte në mëdyshje a ta denonconte rastin apo jo. E vetmja zgjidhje që nënë kishte menduar ishte që të lidhej me nje emision investigativ.

Unë nuke këshillova sepse nuk e quaj në asnjë lloj frome që të shoh një të mitur të ritraumatizuar në duarte abuzuesit, e vetmja zgjidhje është largimi nga këto kurse?, tha psikologia.

Lajmet e fundit nga