LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Java nis me diell/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

8 Nëntor 2021, 06:56, Sociale CNA
Java nis me diell/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Territori shqiptar do të jetë me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash gjatë orëve të para të ditës, ku më të dukshme vranësirat pritet të jenë në Veriperëndim të vendit.

Por, në orët pasdites vranësirat do të shtohen përkohësisht duke krijuar mundësi për reshje të pakta në zona të izoluar në Veri dhe pjesërisht në qendër.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 25°C.

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Lindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim të ulët./CNA.al

Lajmet e fundit nga