LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira dhe reshje të pakta shiu/ Si parashikohet moti për nesër

12 Nëntor 2021, 20:05, Sociale CNA
Vranësira dhe reshje të pakta shiu/ Si parashikohet moti për

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës do të jenë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimet e pakta të vranësirave, KU më të fokusuara do të jenë në Veriperëndim të territorit. POR në orët vijuese vranësirat do të shtohen gradualisht në të gjithë vendin tonë, duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe të izoluara.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, POR do të vijojnë të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 22°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në brigjet detare dallgëzim 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga