LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthehet i ftohti/ Mesdita shënon rënie temperaturash

12 Nëntor 2021, 07:20, Sociale CNA
Rikthehet i ftohti/ Mesdita shënon rënie temperaturash

Vijojnë kushtet e qëndrueshme atmosferike të jenë dominuese në vend, duke sjell në pjesën e parë të ditës kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash.

Ndërsa në pjesën e dytë të ditës pritet që vranësirat të theksohen, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat malore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, pordo të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Lindor-Juglindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët./CNA.a

Lajmet e fundit nga