LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rriten sërish temperaturat sot/ Moti përmirësohet, mesdita më e ngrohtë

15 Nëntor 2021, 07:09, Sociale CNA
Rriten sërish temperaturat sot/ Moti përmirësohet, mesdita

Paraditja do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta të cilat herë pas here do të pësojnë zhvillim duke sjell shira të pakët në për të gjithë vendin tonë.

Ndërsa në vijim kushtet e motit do të përmirësohen gradualisht, duke larguar reshjet nga pjesa më e madhe e territorit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Lindor-Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga