LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E shtuna e kthjellët dhe me diell/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

13 Nëntor 2021, 07:04, Sociale CNA
E shtuna e kthjellët dhe me diell/ Njihuni me parashikimin e motit për

Orët e para të ditës do të jenë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimet e pakta të vranësirave, ku më të fokusuara do të jenë në Veriperëndim të territorit.

Por në orët vijuese vranësirat do të shtohen gradualisht në të gjithë vendin tonë, duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe të izoluara.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, POR do të vijojnë të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 22°C.

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në brigjet detare dallgëzim 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga