LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthesë e befasishme e motit/ Temperaturat bien në 20 gradë

17 Nëntor 2021, 07:16, Sociale CNA
Kthesë e befasishme e motit/ Temperaturat bien në 20 gradë

Vendi ynë në pjesën më të madhe do të jetë në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke sjell dominim të kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta.

Por në zonat Jugperëndimore dhe Veriperëndimore pritet që vranësirat të zhvillohen përkohësisht, duke sjell reshje të pakta shiu.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 20°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke sjell në det dallgëzim 4 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga