LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kthjellime dhe vranësira kalimtare/ Parashikimi i motit për ditën e nesërme

6 Dhjetor 2021, 18:18, Sociale CNA
Kthjellime dhe vranësira kalimtare/ Parashikimi i motit për ditën

Sipas MeteoAlb, ditën e nesërme deri në orët e mesditës territori ynë do të jetë me vranësira dhe reshje. Por parashikohet që në orët në vijim të kemi përmirësim të kushteve atmosferik, pasi pritet që gradualisht vranësirat e shumta të largohen nga vendi ynë duke i lënë vendin kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare në Shqipëri.
Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 12°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 6 ballë./S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga