LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshjet e shiut dhe borës/ ARRSH apel drejtuesve të automjeteve

30 Nëntor 2021, 08:18, Sociale CNA
Reshjet e shiut dhe borës/ ARRSH apel drejtuesve të automjeteve

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dalë me një apel për drejtuesit e mjeteve, për shkak të kushteve të këqija atmosferike që kanë përfshirë vendin.

?Nisur nga parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim, të cilat do jenë me reshje shiu dhe dëbore i bëjmë thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë në të gjitha ato akse rrugore ku ka prezencë të dëborës, pasi nuk do të lejohet të kalojnë nga patrullat e Policisë Rrugore?, apelon ARRSH.

Gjithashtu për drejtuesit e mjeteve apelohet që të kenë kujdes në respektimin e sinjalistikës rrugore, të reduktojnë shpejtësinë dhe të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore./CNA.al

Lajmet e fundit nga