LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Largohen reshjet e shiut dhe vranësirat/ Zbuloni surprizat e motit për këtë javë

13 Dhjetor 2021, 08:12, Sociale CNA
Largohen reshjet e shiut dhe vranësirat/ Zbuloni surprizat e motit për

Qarkullimi i masave ajrore siberiane ka sjellë përmirësim të dukshëm në territorin tonë, ku kemi pasur ndalim të reshjeve të shiut, situatë e cila do të vijijë gjatë gjithë javës.

Sipas MeteoAlb, kryesisht do të jemi në mbizotërimin e motit të kthjellët.

Vlen të theksohet se gjatë kësaj jave, problematike do të jenë temperaturat e ajrit, ku në zonat malore do të kemi ngrica për shkak të renies drastike të vlerave termike ku termometri do të zbresë në ? 10 gradë Celsius, në vlerat minimale, ndërsa maksimumi parashikohet te jetë jo më shumë se 10 ose 11 gradë Celsius./S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga