LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Moti i keq/ Trageti i linjës Vlorë-Brindisi nuk ankorohet në port

9 Dhjetor 2021, 07:49, Sociale CNA
Moti i keq/ Trageti i linjës Vlorë-Brindisi nuk ankorohet në port

Instituti hidro-meterologjik, njofton se për shkak të kushteve hidrometeorologjike të përkeqësuara, trageti i linjës Vlorë-Brindisi-Vlorë ka mbërritur në portin e Vlorës por nuk është akostuar, po qëndron në rade, me përmisimin e kushteve hidrometeorologjike do të akostohet për të shkarkuar pasagjerët dhe automjetet.

?Në  bazë  të  parashikimit  për  situatën  hidrometeorologjike  të  përkeqësuar  në  gjirin  e  Vlorës  dhe  jashtë saj  për  ditët  në  vazhdim  në  datën  09.12.2021  në  drejtimin  Jug-JugPerëndim  në  forcën  5-6bft  brenda gjirit  të  Vlorës  dhe  jashtë  gjirit  të  Vlorës  në  forcën  6-7bft  15-20m/s  dhe  lartësi  dallge  nga  1.50  deri 2.50  metra?, thuhet në njoftimin e Institutit Hidro-meterologjik

Sipas të njëjtit njoftim është  ndaluar dhënia  e  leje-nisjes  e  të  gjitha  mjeteve  të  vogla lundruese,  anijeve të  peshkimit  që  operojnë  jashtë  gjirit të  Vlorës dhe marrjen e masave për sigurimin e tyre.

?Përmirësimi  i  situatës meteorologjike  të  përkeqësuar  në  gjirin e  Vlorës  dhe  jashtë  saj  për  mjetet  e  vogla lundruese  dhe  të peshkimit  do të  jetë  mbas  datës  09.12.2021?, saktësohet më tej në njoftim/ E.S-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga