LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijojnë reshjet e shiut/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

7 Dhjetor 2021, 06:44, Sociale CNA
Vijojnë reshjet e shiut/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb, deri në orët e mesditës territori ynë do të jetë me vranësira dhe reshje.

Por parashikohet që në orët në vijim të kemi përmirësim të kushteve atmosferik, pasi pritet që gradualisht vranësirat e shumta të largohen nga vendi ynë duke i lënë vendin kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare në Shqipëri.
Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 12°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjellë në brigjetdetare dallgëzim mbi 6 ballë./S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga