LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dita nis me reshje shiu dhe bore/ Temperaturat vijojnë të ulen

12 Dhjetor 2021, 07:08, Sociale CNA
Dita nis me reshje shiu dhe bore/ Temperaturat vijojnë të ulen

Sipas MeteoAlb, mbetet edhe dita e diel gjatë paradites në ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke sjellë reshje të pakta shiu e dëbore.

Pas mesditës moti përmirësohet gradualisht duke spostuar vranësirat dhe reshjet drejt kufirit Lindor, ndersa pjesa tjetër e vendit paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Temperaturat e ajrit ulen djeshëm në mëngjes duke shënuar -4°C në verilindje po ashtu renie sjellin edhe orët e mesditës duke zbritur maksimumin në 10°C.
Era do të fryjë mestare deri e forte me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi permanent Veri-Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4-5 ballë./S.K.CNA.al

Lajmet e fundit nga