LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ngrica dhe temperatura të ulta/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

14 Dhjetor 2021, 06:52, Sociale CNA
Ngrica dhe temperatura të ulta/ Parashikimi i motit për ditën e

Vijon ndikimi i të ftohtit siberian mbi vendin tonë, duke bërë që moti të karakterizohet nga kthjellime dhe ngrica gjatë pjesës së parë të ditës kryesisht në zonat malore.

Ndërsa, në zonat luginore do ketë prezencë të mjegullës. Por pjesa e dytë e ditës sjellë kalime vranësirash në gjysmën lindore të vendit edhe pse nuk do ketë reshje. Temperaturat e ajrit ulen sërish ndjeshëm në mëngjes duke shënuar -7°C në verilindje po ashtu rënie sjellin edhe orët e mesditës duke zbritur maksimumin në 11°C.

Era do të fryjë mestare deri e forte me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi permanent Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3-4./S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga