LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura të ulta dhe reshje bore/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

19 Dhjetor 2021, 06:40, Sociale CNA
Temperatura të ulta dhe reshje bore/ Parashikimi i motit për

Kthjellime dhe vranësira kalimtare mbizotërojnë deri në mesditë në vendin tonë, ku më të dukshme vranësirat do jenë në zonën e Alpeve shqiptare duke sjellë reshje të pakta dëbore. Por pjesa e dytë e ditës do të largoj gradualisht vranësirat duke bërë që moti i kthjellët të jetë mbizotërues.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen sërisht me të paktën 2 gradë gjatë mëngjesit dhe mesditës duke luhatur vlerat ditorë nga -7°C  deri në 11 °C.

Era do të fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h verior ? verilindor duke gjeneruar ne brigjet detare  dallgëzim 2 ballë./S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga