LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura të ulta dhe ngrica/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

15 Dhjetor 2021, 07:00, Sociale CNA
Temperatura të ulta dhe ngrica/ Parashikimi i motit për ditën e

Masat ajrore me origjinë nga verilindja e Europës do të diktojnë mot të kthjellët por të thatë në të gjithë vendin tonë. Gjithashtu në zonat lindore do vijojnë të jenë problematike ngricat për shkak të temperaturave të ulëta. Parashikohet që orët e mbrëmjes dhe natës të mbeten në ndikimin e kthjellimeve.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes por rritje të lehtë sjell mesdita duke bërë që minimumi dhe maksimumi të luhaten nga -5°C deri në 13 °C.

Era do të fryjë mesatare duke arritur shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgë 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga