E fundit!

x

Reshje dëbore dhe temperatura të ulta/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

24 Dhjetor 2021, 07:04, Sociale CNA
Reshje dëbore dhe temperatura të ulta/ Parashikimi i motit për

Me vranësira të dendura mbizotërojnë kushtet e motit në rajonin verior, por me kthjellime dhe vranësira të lehta mbetet qëndra dhe jugu.

Sipas MeteoAlb pjesa e dytë e ditës sjell zhvillim të vranësirave në zonën e alpeve dhe zona të izoluara të qendrës ku mund të rrezikohen momente të shkurtra me reshje shiu e dëbore. Edhe nata vijon me vranësira të herë pas herëshme në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit rriten gjatë mëngjesit po ashtu rritje sjellin edhe orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga -4°C  deri në 15-16 °C. Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h verior ? Veriperëndimor duke gjeneruar ne brigjet detare  dallgëzim 3 ballë./S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga