Surprizat e motit/ Si do jetë dita e parë e vitit 2022

1 Janar 2022, 07:56, Sociale CNA
Surprizat e motit/ Si do jetë dita e parë e vitit 2022

Në vendin tonë, vijon ndikimi i masave ajrore të freskëta por të kthjellëta me origjine verilindore.

Kthjellimet më të theksuara do të jenë në zonat përgjatë vijës bregdetare ndërsa pjesa tjetër e vendit do ketë kalime vranësirash.

Parashikoht që edhe pjesa e dytë e ditës të vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike ku kthjellimet do të jenë mbizotëruese.

Temperaturat e ajrit rriten sërisht në mëngjes dhe mesditë duke bërë që në verilindje termometri të shënojë 2°C ndërsa maksimumi ngjitet deri në 20°C në jugperëndim.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke sjell në brigjet detare dallgëzim 2-3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga