E fundit!

x

Tradita e përvitshme pranë të të porsalindurve/ Manastirliu: 2022 do të jetë viti i fëmijëve

1 Janar 2022, 11:07, Sociale CNA
Tradita e përvitshme pranë të të porsalindurve/ Manastirliu:

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka vizituar sot nënat e reja dhe të porsalindurit në maternitetin ?Mbretëresha Geraldinë?.

Duke ndjekur traditën e përvitshme pranë fëmijëve të parë të vitit 2022, me urimin që ky vit të jetë i shëndetshëm dhe i begatë për te? gjithë shqiptarët, Manastirliu ka thënë se ?viti 2022 do të jetë viti i fëmijëve, i zbatimit te? politikave dhe programeve te? reja për të vegjlit?.

Në maternitetin ?Mbretëresha Geraldinë?, 7 fëmijë kanë ardhur në jetë këtë vit. Manastirliu ka falënderuar stafin mjekësor që ka qenë në krye të detyrës dhe me shërbimin e tyre kanë bërë të lumtur shumë familje./CNA.al

Lajmet e fundit nga