Kthjelltësi dhe diell/ Rikthehet pranvera në fillim të 2022

2 Janar 2022, 06:54, Sociale CNA
Kthjelltësi dhe diell/ Rikthehet pranvera në fillim të 2022

Ditën e sotme, do të mbetemi në mbizotërimin e motit të qëndrueshëm.

Në pjesën më të madhe të ditës do të kemi dominim të kthjellimeve në ultësirën perëndimore dhe vranësira të pakta në shtrirjen Lindore.

Por gjatë pasdites dhe në vijim pritet shfaqje e vranësirave kalimtare edhe në ultësirën perëndimore.

Sipas MeteoAlb Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në vlerat minimale por rriten në vlerat maksimale duke bërë që mëngjesi të shënojë 0°C në zonat malore ndërsa mesdita ngjitet deri në 21°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga