Lëkundjet e forta u ndjenë në tre shtete/ Instituti i Gjeodinamikës në Athinë jep detajet

9 Janar 2022, 22:23, Sociale CNA
Lëkundjet e forta u ndjenë në tre shtete/ Instituti i

Tërmeti i fuqishëm që ra mbrëmjen e sotme në Follorinë të Greqisë është ndjerë edhe në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut.

Sipas Institutit të Gjeodiamikës në Athinë, tërmeti është regjistruar në orën 23:43, sipas orës lokale.

Sipas të njëjtës, epiqendra ka qenë 6 km në veri të Follorinës, ndërsa thellësia ka qenë 10 km. Magnituda ka qenë 5.3 e shkallës rihter./CNA.al

Lajmet e fundit nga