Diell por temperatura në minus 4 gradë/ Era e acartë përfshin gjithë vendin

12 Janar 2022, 07:10, Sociale CNA
Diell por temperatura në minus 4 gradë/ Era e acartë

Masat ajrore polare që kanë përfshirë rajonin e Ballkanit do të diktojnë edhe në vendin tonë mot të kthjellët por të ftohtë dhe me ngrica duke filluar nga orët e para të ditës.

Sipas MeteoAlb pjesa tjetër e ditës do të vijoje në të njëjtat kushte atmosferike me ngrica dhe temperatura të ulta ndërsa vranësira kalimtare shfaqen në verilindje dhe juglindje.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 12°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi verilindor dhe verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga