I ftohti polar “pushton” vendin/ Ngricat shkaktojnë probleme në verilindje

15 Janar 2022, 08:22, Sociale CNA
I ftohti polar “pushton” vendin/ Ngricat shkaktojnë probleme

I ftohti i acartë ?ka pushtuar? vendin prej disa ditësh.

Temperaturat kanë zbritur nën 7 gradë. Për pasojë prania e ngricave dhe akullit ka krijuar probleme në akset rrugore në verilindje të vendit.

Sipas ABC Neës, kompanitë sipërmarrëse po i trajtojnë me kripe për të shmangur shtresat e akullit.

Sakaq,mjegulla vështirëson qarkullimin e mjeteve për shkak të pamjes së kufizuar nga Morina deri në Fushë-Dukagjin.

Policia këshillon drejtuesit e mjeteve për kujdes të shtuar dhe kufizim shpejtësie gjatë lëvizjes në kushtet e pamjes së kufizuar, raporton ABC.

Aktualisht te gjitha rrugët nacionale janë të kalueshme.

Lajmet e fundit nga