I ftohti “mbërthen” vendin/ Temperaturat nga minus 8 gradë deri në 10 gradë celcius

13 Janar 2022, 07:16, Sociale CNA
I ftohti “mbërthen” vendin/ Temperaturat nga minus 8 gradë

Edhe sot vijon ndikimi i të ftohtit polar në vendin tonë duke kushtëzuar mot të kthjellët por shume të ftohtë, ku verilindja e Shqipërisë mbetet gjatë gjithë 24 orëshit me ngrica.

Parashikohet që orët e pasdites të sjellin kalime vranësirash të lehta në zonat përgjatë kufirit lindor por pa sjellë reshje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen sërish në mëngjes por edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga ?8°C deri në 10°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verilindor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga