“Zbutet” moti/ Kthjellimi dhe vranësira të lehta parashikohen për ditën e sotme

14 Janar 2022, 07:05, Sociale CNA
“Zbutet” moti/ Kthjellimi dhe vranësira të lehta

Pjesa më e madhe e territorit sot do të paraqitet me mot të kthjellët dhe vranësira të lehta gjatë paradites por vranësira të herë pas herëshme do ketë në zonat malore.

Pas mesditës parashikohet që vranësirat të largohen drejt kufirit lindor duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në pjesën më të madhe të vendit.

Sipas MeteoAlb pjesa më e madhe e territorit sot do të paraqitet me mot të kthjellët dhe vranësira të lehta gjatë paradites por vranësira të herë pas herëshme do ketë në zonat malore.

Në fakt pas mesditës parashikohet që vranësirat të largohen drejt kufirit lindor duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në pjesën më të madhe të vendit./CNA.al  

Lajmet e fundit nga