Temperaturat u ulta do të sjellin borë dhe shi/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

21 Janar 2022, 07:13, Sociale CNA
Temperaturat u ulta do të sjellin borë dhe shi/ Parashikimi i motit

Duke filluar nga orët e para të ditës së sotme moti paraqitet me vranësira dhe reshje shiu në zonat bregdetare por reshje dëbore në gjysmën lindore të vendit.

Parashikohet që pasditja dhe nata të sjellin rënie të temperaturave dhe për pasojë edhe zonat e ulëta rrezikojnë të përfshihen nga reshjet e dëborës.

Sipas MeteoAlb,temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes por ulen ndjeshëm në mesditë me të paktën 5 gradë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 9°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtesi 45-50 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar ne det dallgëzim 4 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga