I ftohti “mbërthen” vendin/ Dëbora mbulon veriun dhe jugun

22 Janar 2022, 18:40, Sociale CNA
I ftohti “mbërthen” vendin/ Dëbora mbulon veriun dhe jugun

Ditët e ftohta kanë ?mbërthyer? të gjithë territorin e vendit.

Temperatura të ulëta dhe reshjet e dëborës nuk kanë qenë prezente vetëm në pjesën veriore të territorit, por edhe në jug të vendit.

Mbrëmjen e sotme reshjet e dëborës kanë zbardhur Fierin, Vlorën dhe rrethinat. Policia u bën thirrje drejtuesve të mjeteve që të lëvizin me kujdes sidomos në Llogora.

Për momentin nuk raportohet për probleme me qarkullimin. Vendi prej disa ditësh është ?pushtuar? nga moti i keq, dëborë dhe ngrica, ndërsa në fillim të javës që vjen temperaturat do të shkojnë deri në -17 gradë dhe për këtë arsye ministria e Arsimit mbylli shkollat për tre ditë./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga