Sot dita më e ftohtë/ Ja, çfarë parashikojnë sinoptikanët

25 Janar 2022, 07:12, Sociale CNA
Sot dita më e ftohtë/ Ja, çfarë parashikojnë

Pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime të pakta dhe vranësira të cilat do të gjenerojnë reshje në territor.

Por parashikohet që në pjesën e dytë të ditës të kemi përmirësim të lehtë dhe gradual të kushteve të motit.

Temperaturat e ajrit do vijojnë të ulen në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur nga -15 gradë deri në 7 gradë celsius.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugperëndim duke krijuar dallgëzim 6 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga