Audio-përgjimi/ Paloka: Rama po e përdor Veliajn për punët e tij të pista

24 Janar 2022, 19:45, Politikë CNA
Audio-përgjimi/ Paloka: Rama po e përdor Veliajn për punët e

Skandali i audio-përgjimit të kryebashkiakut Erion Veliaj ka qenë tema më e diskutuar ditën e sotme.

Për deputetin e PD Edi Paloka, ky skandal nxori në pah kontrollin e drejtësisë nga politika, ndërsa shton se Rama po e përdor Veliajn për punët e tij të pista.

“Rama po përdor Veliajn për punët e pista. Veliaj konfirmon se SPAK kontrollohet dhe ia vërsulin kujt të duan”, tha Paloka.

Nga ana tjetër avokati Genc Gjokutaj tha se Veliaj mund të hetohet pasi ai ka pranuar publikisht audiopërgjimin përmes të cilit u bëhet presion organëve të drejtësisë.

Deputeti Petrit Vasili tha se kjo ngjarje dëshmon se pushteti ka rrëmbyer gjithçka./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga