FSHF publikoi audio-përgjimin/ Veliaj tenton të justifikojë skandalin

24 Janar 2022, 13:24, Politikë CNA
FSHF publikoi audio-përgjimin/ Veliaj tenton të justifikojë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka tentuar të justifikojë skandalin e një audio-përgjimi, të publikuat sot nga Federata Shqiptare e Futbollit, ku kryebashkiaku i bën presion anëtarëve të shoqatës për të manipuluar zgjedhjet në FSHF.

Në reagim, kryebashkiaku Veliaj thekson se FSHF në vend të garantimit të barazisë së garës, ka zgjedhur rrugën e përgjimeve dhe të shantazhit për të ruajtur pozitat e Armando Dukës.

?U qëndroj një për një atyre që kam thënë në atë palo përgjim të Federatës së Futbollit, e cila në vend se të garantojë barazinë e garës për kreun e saj, angazhohet në përgjime dhe shantazhe për llogari të beut të saj.

Bashkia e Tiranës është aksionere e Klubit të Futbollit “Tirona”, prandaj askush të mos ngatërrojë përkatësinë time në PS me përfshirjen time si aksioner në këtë proces zgjedhor të manipuluar nga beu i FSHF-së, apo të nxjerrë jashtë konteksti një bisedë djemsh, si në çdo fushë futbolli para ndeshjes!

“Pavarësia” e FSHF-së nuk mund të jetë gjethe fiku për një mbret lakuriq që është kthyer në neverinë e aksionerëve e dashamirësve të futbollit shqiptar, i cili thjesht nuk e ka pëlqimin tonë si një prej aksionerëve?, shkruan Veliaj./CNA.al

Skandali, FSHF zbardh audion ku Erion Veliaj flet me gjuhën e rrugës

Lajmet e fundit nga