Ndërprerja e procesit mësimor për tre ditë/ Këshilli i Ministrave del me vendimin e rëndësishëm për prindërit

23 Janar 2022, 14:42, Politikë CNA
Ndërprerja e procesit mësimor për tre ditë/ Këshilli i

Ministrja e Arsimit Evis Kushi, pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24 ? 26 janar për shkak të uljes së temperaturave, ka dhënë një njoftim për prindërit.

Nëpërmjet një statusi në ?Facebook?, Kushi bën me dije se vendim të Këshillit të Ministrave njëri nga prindërit me fëmijë të mitur lejohet të qëndrojë në shtëpi pa pasoja administrative dhe financiare.

?INFORMIM PËR PRINDËRIT

Nisur nga vendimi i fundit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24 ? 26 janar për shkak të kushteve të vështira atmosferike, nisur edhe nga eksperiencat e mëparshme ku me vendim të Këshillit të Ministrave njëri nga prindërit me fëmijë të mitur lejohet të qëndrojë në shtëpi pa pasoja administrative dhe financiare, i njëjti vendim do të aplikohet përsëri edhe gjatë javës së ardhshme.

Ju uroj të dielë të qetë!?, shkruan Kushi./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga