Fakte të reja/ Edi Rama dhe Lulzim Brava janë një!

23 Janar 2022, 11:40, Politikë CNA
Fakte të reja/ Edi Rama dhe Lulzim Brava janë një!

Komisioni i Rithemelimit ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kreun e KQZ, Ilirjan Celibashi pasi në KQZ është refuzuar përfaqësuesi legjimitim i PD-së për zgjedhjet e 6 Marsit dhe është pranuar, përfaqësuesi i kryetarit të shkarkuar Lulzim Basha.

Sipas deklaratës së Komisionit të Rithemelimit, Rama dhe Celibashi po shkelin rëndë Kushtetutën dhe ligjet e këtij vendi.

Në këtë mënyrë, Rama thellon qëndrimin e tij monist dhe kundër pluralizmit politik.

?Edi Rama dhe Lulzim Brava janë një! 

Dje, Celibashi i narkopartisë me urdhër të kreut të meduzës Edvin Rama refuzoi përfaqësuesin legjitim të PD në KQZ dhe pranoi përfaqësuesin e Peng Bashës duke shkelur kështu rëndë kushtetuten dhe ligjet e vendit.

Me këtë akt antiligjor antikushtetues Edi Rama thellon më tej qëndrimin e tij monist dhe kundër pluralizmit politik. Duke pranuar përfaqësuesin e Peng Bravës në KQZ Edvin Kristaq Koleka dëshmon urrejtjen atërore ndaj pluralizmit të vërtetë politik.

Me këtë rast paralajmërojmë Edvin Ramën se për këtë akt të ri armiqësor ndaj PD, pluralizmit politik dhe demokracisë në Shqipëri e pret se bashku me Peng Bravën e tij fundi i një diktatori të urryer të kombit shqiptar dhe  se me asnjë manovër antidemokratike nuk do mund të pengojë fitoren më 6 mars të Partisë Demokratike dhe aleatëve të saj?, thuhet në deklaratën e tyre./ CNA.al

Lajmet e fundit nga