Zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kë do kandidojë Basha në Shkodër

23 Janar 2022, 11:32, Politikë CNA
Zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kë do kandidojë Basha në

Lulzim Basha ka përzgjedhur kandidatin që do të garojë për kryetar bashkie në qytetin e Shkodrës.

Bëhet fjalë për Xhevdet Amuli dhe aktualisht mban postin e kryetarit të PD në Shkodër dhe njihet si njeriu i besuar i Bashës.

Amuli fitoi postin në zgjedhjet e vitit 2018,  me dy vota më shumë se kundërshtari tij Ramiz Çobaj.

Sipas Syri Tv, Basha ia ka premtuar kandidimin Amulit me kushtin që ky i fundit mos i bashkohej ?Foltores?.

Ndërkohë pritet që edhe Komisioni i Rithemelimit të publikojë emrat që do të kandidojnë në zgjehdjet e pjesshme që do të mbahen me 6 Mars.

Ashtu siç është bërë e ditur më parë, këtë herë do të zhvillohen primaret me anëtarësinë e partisë, por edhe konsultat me faktorë të rëndësishëm të qytetit të Shkodrës dhe më pas do të dalin emrat që do të garojnë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga