Komisioni i Rithemelimit nxjerr gënjeshtrat e Bashës

22 Janar 2022, 12:29, Politikë CNA
Komisioni i Rithemelimit nxjerr gënjeshtrat e Bashës

Anëtarë të PD nga degë të ndryshme të Tiranës kanë dalë në një deklaratë për mediat duke përgënjeshtruar Lulzim Bashën, përsa i përket pjesëmarrjes në antikuvendin e 18 Dhjetorit.

Një grup anëtarësh të Partisë Demokratike në Degën Nr.5, përgënjeshtruan Gazment Bardhin dhe Greta Bardelin, duke publikuar fakte se si dy deputetët manipuluan dhe mashtruan publikisht me emrat e delegatëvë të antikuvendit të thirrur nga deputeti Lulzim Basha në 18 dhjetor.

Enkeleda Mushi si përfaqësuese e demokratëve të njësisë numër pesë në Tiranë, lexoi emrat e një numri anëtarësh dhe drejtuesisht të grup seksioneve, të cilët sipas Gazment Bardhit ishin delegatë në kuvendin e 18 dhejtorit, por në të vërtetë, këta demokratë ishin duke votuar në referendumin për shkarkimin e Bashës.

Një pjesë e emrave të lexuar nga deputetët Gazment Bardhi dhe Greta Bardeli si delegatë të antikuvendit të 18 dhjetorit, në këtë datë nuk kanë qenë fare në Shqipëri, por në emigracion.

Gjithashtu ata iu kanë bërë thirrje degëve të tjera të bëjnë të njëjtën gjë ndërsa shtojnë se do të marrin hapa ligjjorë për ata që kërkojnë të dëmtojnë PD.

Komisionin i Rithemelimit me përkushtim maskimal verifikoi emrat, ndaj dhe sot ata kanë ardhur me zë e figurë  për të përgënjeshtruar këtë manipulim.

Po lexoj emrat që të jenë të qartë për të gjithë që të kuptoni se çfarë ka ndodhur në kuvendin e Bashës.

Me përgjegjësi të plotë deklarojmë se nuk kanë qenë në kuvendin e Bashës, por kanë qenë duke votuar në referendumin e 18 dhjetorit. Po marrim hapat ligjorë për ata që guxojnë të dëmtojnë PD”, u shpreh anetarja e Komisionit të Rithemelimit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga