“Ta shporrim këtë bandë kriminale”/ Berisha ngre tonet, tregon si bojkotohen në Tiranë raportet e DASH

22 Janar 2022, 10:51, Politikë CNA
“Ta shporrim këtë bandë kriminale”/ Berisha ngre

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë fjalës së tij në një takim që po zhvillon sot me demokratët në Mirditë, ka hedhur akuza të forta ndaj Bashës dhe Ramës.

Për Ramën, Berisha tha se prej vitit 2009 nuk zhvillon më zgjedhje në parti, ndërsa Basha zhvillon ?farsa zgjedhore?.

Berisha theksoi se ?kjo bandë kriminale?, duhet shporruar.

?Edi Rama më i sinqertë.

Edi Rama nga viti 2009 e deri sot ka ndaluar votimet në partinë e tij.

Basha në pafytyrësinë e tij më të madhe thotë se në këtë sallë nuk jemi 400-500 vetë, por 5 mijë. Ai thotë nuk janë 500 vota por 5 mijë.

Ne duhet ta shporrim sa më parë këtë bandë kriminale?-tha Berisha.

Më tej, Berisha theksoi se në raportet e DASH Shqipëria thuhet se është qendër operacionale e organizatave kriminale dhe se ka një korrupsion të papërmbajtur në të gjitha nivelet.

Por, sipas Berishës këto raporte të DASH nuk përkthehen në Tiranë, nga përfaqësuesit e tyre.

?DASH, Shqipëria qëndër operacionale e organizatave kriminale.

DASH deklaron në raportet e tij se Shqipëria ka një korrupsion të papërmbajtur në të gjitha nivelet, agresiv.

Si ka mundësi që këto deklarata nuk përkthehen në deklaratat e përfaqësuesve të SHBA në Tiranë?

Ne na e kanë studiuar shumë tipin psikologjik. Ata thonë: Inteligjentë. Kemi dhe të metat tona. Zoti nuk i çon të gjitha të mirat në një vend.

Por, a janë përkthyer këto konstatime serioze në deklaratat e përfaqësuesve në këto tetë vite në Shqipëri?

Shqipëria është në vend të dytë në botë për rryshfetin?-u shpreh Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga