Hetim për pastrim parash/ Murrizi: Një tentativë e duarve të pista për hakmarrje

21 Janar 2022, 19:25, Politikë CNA
Hetim për pastrim parash/ Murrizi: Një tentativë e duarve të

Pak kohë më parë në prokurorinë e Tiranës mbërriti një relacion policor ku kërkohej ndjekje penale për ish-deputetin demokrat Myslim Murrizi, i cili akuzohej për pastrim parash.

Në një intervistë për mediat, Murrizi ku ka thënë se gjithë ngjarja është sajuar nga një grup njerëzish të cilët sipas tij, kanë tentuar të hakmerren. Ai thekson se relacioni që ka mbërritur në prokurori s?ka të bëjë me të vërtetën.

?Është një sajesë i një grupi njerëzish që nuk ia vlen të merresh me ta dhe të përmendësh emrat e tyre. Fatkeqësi për Shqipërinë postkomuniste, që llumi i asaj strukture ende vegjeton duke lëpirë njëherë menderen e kryeministrit herë menderen e një tjetrit, dhe ka kapur prej fyti, ka bllokuar një grup çunash, me instikt të mirë policësh. Një tentativë e duarve të pista për hakmarrje primitive por paçavurja e tyre, s?ka të bëjë asgjë me të vërtetën?, u shpreh Murrizi./CNA.al

Lajmet e fundit nga