Bie Salianji/ Komisioni i Rithemelimit merr PD-në e Korçës

21 Janar 2022, 18:03, Politikë CNA
Bie Salianji/ Komisioni i Rithemelimit merr PD-në e Korçës

Komisioni i Rithemelimit, me pjesëmarrjen e Edith Harxhit, Arben Ristanit dhe deputetes Sorina Koti kanë zhvilluar një mbledhje me demokratët në selinë e PD-së në Korçë.

Demokratët, kanë mundur të hyjnë në selinë e PD-së së kësaj dege, duke rrëzuar në këtë mënyrë deputetin e Lulzim Bashës, Ervin Salianjin, i cili u komandua si drejtues politik i qarkut.

Prezenca e Salianjit nuk i ka penguar ish deputetë, drejtues dege apo edhe anëtarë që të marrin pjesë në takim, dhe duke e ?injoruar? totalisht Bashën dhe të komanduarin e tij.

Edith Harxhi në fjalën e saj u shpreh se ?Kryesia e re? nuk është zgjedhur nga anëtarësia dhe si e tillë të dërguarit e Lulzim Bashës janë të komanduar.

?Nga Lulzim Basha një ?Kryesi e re? të cilët janë të komanduar jo të zgjedhur, sepse kryesia e mëparshme  është zgjedhur me votat e anëtarësisë?, tha Harxhi.

CNA.al ka mundur të sigurojë foto dhe video nga takimi që po mbahet në Korçë./CNA.al

Lajmet e fundit nga