"Mashtroi publikisht"/ Berisha tregon si Rama shpëtoi Bashën, nga drejtësia

22 Janar 2022, 11:04, Politikë CNA
"Mashtroi publikisht"/ Berisha tregon si Rama shpëtoi

Lideri historik i PD, në takimin me demokratët në Miriditë, ka deklaruar se ligji dhe qeveria duhet të dërgonte Lulzim Bashën para drejtësisë, pasi mashtroi duke thënë se në antikuvendin e tij ishin prezentë 5004 persona.

Berisha thekson se ky është një mashtrim publik dhe që Edi Rama fshihet pas të gjitha veprave të Lulzim Bashës.

?Nuk mund të mendohej kurrë që një politikan 45-vjeçar të dalë e të thotë se 1958 persona janë 5004 vota.

Por kjo është vepër e Qeverisë. Qeveria duhet ta merrte për veshësh e ta çonte para ligjit. Ky është mashtrim publik. Nuk mund të marrësh banditë në seli. Por është Edi Rama pas të gjithave. Qytetarët shqiptarë duhet të votojnë të lirë?, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga