Berisha “vë më shpatulla pas muri” Mark Markun/ Përgjigja që kërkojnë demokratët

22 Janar 2022, 11:13, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka drejtuar një pyetje profesor Mark Markut, i cili dha dorëheqjen nga mandati i deputetit.

Berisha vlerësoi figurën dhe kontributin e Mark Markut, por shtoi se tani duhet t?iu tregojë demokratëve se pse bën avokatinë e Lulzim Bashës.

?Unë e kam vlerësuar kandidimin e Mark Markut këtu. Unë nuk ia mohoj meritat dhe kontributet askujt. Ka folur kundër Edi Ramës në këto vite.

Por, para se të jepte dorëheqjen duhet të vinte tek ju.

Ju e keni djersen ende të pa tharë, për votat e tij

Ai foli shumë mirë për Kuvendin e Qershorit, por po për antikuvendin e 1958 votave pse nuk tha asnjë fjalë?

Cfarë të shtyn ty të bësh avokatinë e atij njeriu, që iu hedh gaz, iu hedh helm atyre që të dhanë mandatin dhe iu thotë 1958 vota janë 5004 vota?-tha ndër të tjera Berisha.

Po ashtu, Berisha theksoi se ?Në këtë betejë ne nuk do ndalemi kurrë?./CNA.al

Lajmet e fundit nga